Zdravím všechny zkušené cestovatele!Ráda bych si od vás nechala poradit, kam touhle dobou na svatební cestu? Rozpočet - rádi bychom se vešli do 30k za osobu. Ideálně něco exotičtějšího, protože touhle dobou mi přijde, že v "klasických" destinacích už nebude moc teplo. Původně jsme chtěli jet bez cestovky, ale narazili jsme na problém - kreditka má momentálně limit 20k, což znamená, že letenky by nesměly na jednoho přesáhnout 10k. Přiznám se, že už mi z toho začíná jít hlava kolem a už mi přijde všechno na chlup stejný :D Další otázky tedy jsou - je tohle dostatečná částka na nějakou lepší cestu? Je vhodná doba tohle řešit nebo mám ještě vydržet? Předem děkuju za každou dobrou radu nebo nápad! :) .

Svatební cesta říjen/listopad

Založila ve fóru Zájezdy s CK

Zdravím všechny zkušené cestovatele!

Ráda bych si od vás nechala poradit, kam touhle dobou na svatební cestu? Rozpočet - rádi bychom se vešli do 30k za osobu. Ideálně něco exotičtějšího, protože touhle dobou mi přijde, že v "klasických" destinacích už nebude moc teplo. Původně jsme chtěli jet bez cestovky, ale narazili jsme na problém - kreditka má momentálně limit 20k, což znamená, že letenky by nesměly na jednoho přesáhnout 10k. Přiznám se, že už mi z toho začíná jít hlava kolem a už mi přijde všechno na chlup stejný :D Další otázky tedy jsou - je tohle dostatečná částka na nějakou lepší cestu? Je vhodná doba tohle řešit nebo mám ještě vydržet? Předem děkuju za každou dobrou radu nebo nápad! :)

0

Letenky lze snad platit i převodem, ne?

Jinak těžko radit, protože každý si pod vágními pojmy jako "klasická destinace" a "lepší cesta" představí něco jiného.

0 Citovat

Veď kreditka sa dá nabiť nie? Pošli tam 10000 CZK naviac a hneď máš limit 30000 CZK.

0 Citovat

A destinácie ti radiť je blbosť, neviem aké máš preferencie. To ti možem povedať Kanárske, Karibik, Pacifik a aj tak to nepomôže.

0 Citovat

Zlatý padrino a jeho kabelky...

1 Citovat

Pod klasickou destinací si představuji např. španělsko, řecko apod. - ty bych nenazvala exotičtější. ohledně platby mám vše pozjišťované a v případě kupování mimo ck je to momentálně tak, jak jsem napsala - platbě převodem se chci vyhnout z jiných důvodů, proto jsem si zařídila kreditku.

0 Citovat

inak stale nechapem tu kreditku... vsak letenka sa da platit aj normalnou kartou, len musis mat nastaveny vyssi limit ... a teda musis mat peniaze na ucte :D nie je problem kupit letenky aj za 50 000 CZK ak mas na ucte 50 000 CZk a minimalny limit na debitku v IB 50 000 CZK.

Inak zaciatkom "rijna" bolo uplne super na Krete ... lepsie more a plaze mi prisli ako v Dubaji, alebo aj Filipiny v niektorych pripadoch :) Kludne by som na svadobnu riesil aj Egypt s CK. Alebo teda keby nieco exotickejsie, tak tie Emiraty a mozno ist dalej do Omanu. Ale fakt tazko poradit, takychto destinacii su stovky az tisice.

0 Citovat

Moje nervy. Když máš strach ze zimy a nemáte peníze, tak si sporte do března, dubna a pak už se vybrát destinace dá lip. A svatební muchlovacku si dejte zatím někde blízko.

0 Citovat

Já mám takovej pocit, že se tady zase baví jeden o voze a druhej o koze - zase klasika každá platební karta rovná se kreditka. To asi taky bude ten "problém" s limitem atd.

0 Citovat

omlouvám se všem, kdo trpí mojí evidentně stupidní otázkou. šlo mi čistě o období říjen/listopad, kde je reálné se za tuhle přibližnou cenu dostat, aby tam bylo příjemně, protože nemám přehled, kde je třeba touhle dobou deštivé období a není vhodné tam v tuhle dobu jezdit. jindy bych si zjišťování a vyhledávání o zemích užívala, ale teď mi to čas nedovolí a myslela jsem, že tohle bude snazší cesta. peníze problém nejsou, ale nemyslím si, že 30k na jednu osobu je zrovna málo.

tonic - nastevení svých karet bych tu nerada rozebírala, ale děkuju alespoň za pár tipů :)

0 Citovat

Tak leťte do Thajska, je to exotika, teplo tam taky bude, do rozpočtu se hravě vejdete, Qatar A. tam lítají z Prahy.. co víc řešit?

0 Citovat

Není stupidní, jen taková nejednoducha. 10k za letenku do exotiky je omezující, byt 30k je naopak velkorysý limit.

0 Citovat

díky - měl bys nějaký tip, které oblasti se v thajsku případně vyhnout? pokud ne, nevadí a zkusím pohledat ve fóru

0 Citovat

Ono 30 k na osobu vzhledem k požadavku na exotičtější svatební cestu včetně letenek není žádný zázrak. Za 10k se mimo Evropu dostaneš tak na Blízký Východ, sever Afriky nebo nějaký Kanáry/Madeiru/Azory. Jinam už to chce chytit nějakou akci a aby sis trochu užila, tak 20k i s ubytováním je opravdu na něco slušnějšího tak v JV Asii, případně nějaké Maroko třeba, takže asi bych nejdřív řešil, jestli opravdu exotiku, pak ale by to chtělo vyšší rozpočet nebo koupit letenky někam po Evropě za 3-4k a opravdu si cestu užít.

0 Citovat

Simona napsal(a):

platbě převodem se chci vyhnout z jiných důvodů, proto jsem si zařídila kreditku.

Pak ti nezbývá nic jiného než si nechat zvýšit kreditní limit a/nebo poslat peníze (což ale znamená de facto platbu převodem). Za předpokladu, že se opravdu bavíme o KREDITNÍ kartě a ne debetní.

Jinak s destinací opravdu těžko radit. Nepíšeš na jak dlouho chceš jet ani jak má být cesta pojatá. Válení se u hotelu? Poznávací cesta? Kombinace? 30 s letenkou je na týden ok skoro kamkoliv, na dva a více už méně.

0 Citovat

Říjen-listopad bych volil západní část - od Phuketu přes Krabi a oblíbené ostrovy Phi Phi, Lanta, Lipe klidně až na Langkawi, je to vcelku jedno, pokud jde o počasí. Taky se dá se zůstat chvíli v Bangkoku. Pokud byste chtěli více přírody a méně moře, tak lze přeletět na sever do oblasti Chiang-Mai. Ubytování všude bez problémů přes booking.com v libovolné kategorii.

1 Citovat

ano, o kreditní (vím, že ne všichni je rozeznávají, ale tohle není zrovna můj případ :) ) představa je okolo 10dní - nemusí být nutně celé dva týdny (když se podaří, tak super, když ne, nevadí) a kombinace válení se u moře i poznávání

eremi - dobrá, kdybych upustila od exotiky a vrátila bych se do evropy, dokázal bys mi poradit, kde bude v říjnu fajn? krásná mi přijde sardinie, ale přijde mi na ni už pozdě. vynechala bych ráda egypt, turecko, tunisko

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Říjen-listopad bych volil západní část - od Phuketu přes Krabi a oblíbené ostrovy Phi Phi, Lanta, Lipe klidně až na Langkawi, je to vcelku jedno, pokud jde o počasí. Taky se dá se zůstat chvíli v Bangkoku. Pokud byste chtěli více přírody a méně moře, tak lze přeletět na sever do oblasti Chiang-Mai. Ubytování všude bez problémů přes booking.com v libovolné kategorii.

díky moc - určitě se na to mrknu

0 Citovat

K tomu rozpočtu - nás přišlo Thajsko na 14 dní na cca 20k/os, pravda, volili jsme skromnější ubytování než na svatební cestě, ale zase jsme v tom měli řadu přeletů a trajektů od Bangkoku dolů do Kuala Lumpur, což při pobytu na jednom místě odpadne... Takže 60k mi pro 2 osoby v JV Asii na 14 dní přijde více než dostatečné. :-)

0 Citovat

V Evropě v tu dobu jsou jistotou Kanáry anebo Malta. Obojí jsou nádherné destinace, které stojí za návštěvu. Za úvahu by mohla stát i Mallorca, příp. Menorca, tam se dá taky koupat ještě na konci října.

1 Citovat

Ještě je tu promenna a to ockovani. Pokud nejsi ockovana a budes preventivne pred Asii chtit, pocitej s navysenin rozpoctu o cca 5k/os. Za sebe Thajsko schvaluju, my dali za 12 dnu cca 22k.

0 Citovat

děkuju vám - zvážím i tu evropu, ale thajsko vypadá, že by mohlo splnit očekávání :) s očkováním počítám mimo rozpočet

0 Citovat

mirjur napsal(a):

V Evropě v tu dobu jsou jistotou Kanáry anebo Malta. Obojí jsou nádherné destinace, které stojí za návštěvu. Za úvahu by mohla stát i Mallorca, příp. Menorca, tam se dá taky koupat ještě na konci října.

no Menorca, koupání na konci října, to by pro většinu lidí většinou bylo na hraně....:-)

0 Citovat

Simona napsal(a):

ano, o kreditní (vím, že ne všichni je rozeznávají, ale tohle není zrovna můj případ :) ) představa je okolo 10dní - nemusí být nutně celé dva týdny (když se podaří, tak super, když ne, nevadí) a kombinace válení se u moře i poznávání

eremi - dobrá, kdybych upustila od exotiky a vrátila bych se do evropy, dokázal bys mi poradit, kde bude v říjnu fajn? krásná mi přijde sardinie, ale přijde mi na ni už pozdě. vynechala bych ráda egypt, turecko, tunisko

Za sebe v Evropě bych doporučil třeba Sicílii (nádherný moře, super jídlo, mraky památek, pohoda, navíc Itálie, kterou mám rád), Maltu (nádherný ostrov a ceny jako u nás), Kypr (opět pohoda, dostupný na letenky) nebo třeba Azory (tady to není až tak o koupání a válení se, ale spíš o přírodě), všude se ale dostaneš za pár tisíc a není draho ani na míste. Osobně bych asi volil pro vaše účely buď Sicílii nebo Maltu, na Sicílii je toho víc k vidění, takže tam bych se směřoval, pokud bude nakonec v plánu víc než týden, Malta je zase levnější a dá se hezky a v pohodě projet i za týden.

Co se týče toho Thajska, tam to nemá napoprvé na týden nebo max 10 dní cenu, než se rozkoukáte budete pomalu odjíždět a pokud se chcete jen válet na pláži, tak ty resorty tam jsou jako v Evropě, jen s asiatama a nižšíma cenama. Tam určitě vyražte, ale až budete mít minimálně 14 dní, ideálně spíš 3 týdny, když už se potáhnete přes půl světa.

0 Citovat

Ahoj,

v říjnu jsme byli na Kapverdských ostrovech (bylo tam přes 30 stupňů ), nestojí to majlant a "exotika" to taky trochu je :)

0